Alexis v zadnji minuti podaljška za nove tri točke!

26.11.2017 | Rok Kovačič

Arsenal je po veliki zmagi prejšnji konec tedna proti Tottenhamu, v zaporedju slavil še proti enem klubu iz najboljše sedmerice v angleškem prvenstvu. Burnley, eno od največjih presenečenj dosedanjega poteka sezone, je padel šele v 92. minuti, ko je strel z bele točke v zadetek pretvoril Alexis Sanchez (1:0).

Pričakovano smo spremljali zelo trdo, borbeno tekmo, polno teka. Burnley je ena boljših obrambnih ekip letos, do 13. kroga so na 12 tekmah prejeli le devet zadetkov. Burnley je bil sicer preko Johanna Gudmondssona zelo blizu vodilnemu zadetku, a je Petr Čech z izjemno parado s konicami prstov žogo preusmeril v vratnico.

Po odmoru je Arsenal zaigral precej bolje, dvignil ritem igre in diktiral tempo. A dolgo se je zdelo, da bosta mreži obmirovali. Malce pred koncem rednega dela tekme je lepo priložnost za Arsenal zapravil rezervist Jack Wilshere. Sodnik Lee Mason je pokazal dve minuti dodatka, ob koncu prve pa je James Tarkowski v domačem kazenskem prostoru nespametno s hrbta odrinil Aarona Ramseyja, Mason pa je pokazal na belo točko. Vratar Burnleyja Nick Pope je bil blizu obrambi, a je bil strel Čilenca preprosto premočan.

Sliši se neverjetno, a to je že tretja zaporedna zmaga Arsenala proti Burnleyju z golom v sodnikovem dodatku! Tako sta se končali tudi obe tekmi v lanski sezoni.

Arsenal se je z zmago povzpel nad Tottenham na četrto mesto.