Dvojček Lacazetta za zmago proti West Bromwichu

25.09.2017 | Rok Kovačič

Arsenal se je z dvema goloma francoskega reprezentanta veselil že osme zaporedne domače zmage v prvenstvu. Po izborjeni točki prejšnji konec tedna na gostovanju pri Chelseaju, so se topničarji končno znova povzpeli bližje zgornjemu delu lestvice.

West Bromwich pretil iz protinapadov

Na prvi pogled suverena zmaga z 2:0, je bila dobršen del prvega polčasa pod precejšnjim vprašajem. Vedno obrambno naravnani strateg WBA-ja Tony Pullis je v Londonu na zelenico poslal precej bolj napadalno orientirano enajsterico, kot smo od njega vajeni.

Tako bi lahko imeli gostje že v osmi minuti najstrožjo kazen, a se je Jay Rodriguez po prekršku Skhodrana Mustafija hitro pobral, nadaljeval z igro in prišel do nevarnega strela. Zadetek je s konicami prstov preprečil Petr Čech. Arsenal je povedel sredi prvega polčasa, ko je še drugič v razmiku nekaj minut s prostega strela nevarno meril Alexis Sanchez. Žoga se je od prečke odbila pred gol, kjer je bil najspretnejši Alexandre Lacazette. Arsenal je v nadaljevanju prevzel pobudo, a v zaključku polčasa so bili še nekajkrat nevarnejši gostje.

V drugem polčasu enosmerni promet

Po odmoru je sledila popolna dominacija Arsenala. Končnih izid je v 67. minuti z najstrožje kazni postavil francoski prišlek iz Lyona. Strel z bele točke je z lepim prodorom izsilil Aaron Ramsey, prekršek pa je zakrivil Allan Nyom. V nadaljevanju bi lahko prednost še močno narastla, a so bili topničarji v zaključkih akcij premalo zbrani. Gostje v drugem polčasu na domača vrata niso sprožili niti enega strela.

Lacazette se je med strelce vpisal na prvih treh domačih ligaških tekmah v dresu Arsenala. V obdobju Premier League to ni uspelo še nobenemu topničarju. Zadnji, ki se lahko pohvali s tem dosežkom, je Brian Marwood iz leta 1988.

Arsenal se je z zmago povzpel na sedmo mesto prvenstvene razpredelnice, zbral je deset točk. Točko več imajo Tottenham, Liverpool in Watford. Topničarji že v četrtek gostujejo v Belorusiji pri Bate Borisovu v okviru Evropske lige, v nedeljo pa v prvenstvu doma gostijo novinca med elito Brighton & Hove Albion.