Giroud, ki ostaja Topničar, znova Wengerjev joker s klopi!

12.08.2017 | Matic Anžič

PREGLED TEKME: Arsenal FC - Leicester City FC

Vajeni smo že, da prvi krog Premier League ponavadi Arsenalu ne prizanaša s presenečenji, ampak po številnih razočaranjih v zadnjih letih smo tokrat dočakali zmago...in to kakšno!

V svojem slogu je tekmo odprl Alexandre Lacazette, ki ga lahko mirno razglasimo za mojstra uvodnih tekem sezone. Že v predogledu tekme smo lahko prebrali, da je Lacazette na zadnjih štirih uvodnih tekmah sezone poskrbel za kar šest zadetkov.
Tudi danes je bil 'Laca' odločen, da poskrbi za nadaljevanje odlične statistike - svoj prvi gol v Premier League za Arsenal je dosegel po zgolj 94 sekundah igre. S tem je izenačil tudi poseben rekord - najhitrejši gol na prvi dan nove premierligaške sezone. Pod ta dosežek sta bila do danes zapisana nekdanji Arsenalov igralec Kevin Campbell, ki je po 94 sekundah na Highburyju zadel proti Manchester Cityju v sezoni 1994/95 in Kolumbijec Faustino Asprilla, ki je v dresu Newcastle Uniteda po ravno toliko pretečenih sekundah zadel proti Sheffield Wednesdayju.

Na žalost domačih slavje ni trajalo dolgo, saj je po zadetkih Shinjija Okazakija v 5. in Jamieja Vardyja v 29. minuti Arsenal kmalu zaostajal z 2:1. Topničarji so sicer skozi celoten polčas nizali priložnosti in bili vmes ob posredovanju Wilfreda Ndidi-ja verjetno oškodovani tudi za najstrožjo kazen. A vendarle sta sledili dve minuti sodnikovega dodatka, ki jih je Arsenal izkoristil za izenačenje. Spet sta na sceno stopili Arsenalovi letošnji okrepitvi - Lacazette je v obratu uspel podati do Seada Kolašinaca, ki se je izognil prepovedanemu položaju in zelo nesebično zaposlil Dannyja Welbecka, ki je imel pred seboj prazno mrežo.

V začetku drugega polčasa so znova prevladovale 'Lisice' in kaj kmalu spet prišle v vodstvo. Natančneje v 56. minuti, ko je po kotu znova zadel Jamie Vardy. Nekaj časa po ponovnem zaostanku je Arsene Wenger še zaupal prvotni enajsterici, nato pa ni imel več druge izbire, kot da vse svoje sile usmeri v napad. Iz igre sta odšla Rob Holding in Mohamed Elneny, namesto njiju pa sta vstopila Olivier Giroud in Aaron Ramsey. Arsenal je svojo formacijo preoblikoval v nekakšen 4-4-2 sistem, ki pa je imel v zadnji vrsti dejansko tri bočne branilce in enega krilnega napadalca (Chamberlain - Monreal - Kolašinac - Bellerin)!

Ne glede na "milo rečeno" čudno formacijo, sta se menjavi izkazali za zadetek v polno. Prvi je ob neuspešnem izbijanju gostov po kotu v 83. minuti do zadetka prišel Ramsey, le dve minuti kasneje pa je na stadionu završalo in slišal se je znani napev Na na na Giroud! Francoz je namreč, kljub temu, da sta ga vlekla kar dva igralca gostujočega moštva, podajo Granita Xhake (ki je asistiral tudi Ramseyju) preusmeril v prečko, žoga pa je več kot očitno prečkala golovo črto. Skupaj s petimi minutami sodnikovega dodatka je morala Arsenalova enajsterica nato deset minut zadržati vodstvo, kar ji je na koncu tudi uspelo.

Za še bolj popoln večer navijačev Arsenala je poskrbel Arsene Wenger, ki je po tekmi sporočil, da se je Olivier Giroud odločil, da kljub nakupu Lacazetta ostane član Topničarjev. Če bo celotno sezono imel takšen vpliv kot danes, bo to morda ob koncu sezone ena najpomembnejših odločitev poletnega prestopnega roka!