Lahka domača zmaga pred derbijem

30.11.2017 | Jurij Likar

V 14. krogu angleškega prvenstva je Arsenal na Emiratih s kar 5:0 premagal Huddersfield Town in se tako obdržal na četrtem mestu, ter diha za ovratnik tekmecem pred njim

Lacazette v polno že v 3. minuti

Tudi tokrat trener Arsene Wenger ni razočaral in je ponovno na igrišče poslal svojo najboljšo enajsterico. Še več, vanjo je bil vklučen tudi Nemec Ozil, ki je izpustil zadnjo tekmo proti Burnleyu zaradi bolezni in je bil pred začetkom vprašljiv za nastop.

Praktično celotna javnost je pričakovala zmago Arsenala, ki na domačem igrišču že kar nekaj časa niza zmage, so pa po nekaj dobrih predstavah v prvenstvu na presenečenje upali tudi gostujoči igralci. A se tekma ni pričela po njihovih željah, saj je že v 3. minuti Lacazette, po odlični zaključni podaji Ramseya, zadel za domače vodstvo. Tekma se je po zadektu razživela in priložnosti so se ponujale obema ekipama, a se rezultat do konca polčasa ni več spremenil.

Sanjskih 5 minut...

Trener Arsenala Wenger je bil primoran prvo menjavo izkoristiti že ob polčasu, saj se je poškodoval strelec prvega zadetka Lacazette (žal bo odsoten tudi proti Manchester Unitedu), namesto njega pa je v igro vstopil Giroud. V prvih 20. minutah drugega polčasa so boljšo igro prikazali gosti in bili nekajkrat blizu zadetka, a je izvrstno formo prikazal vratar Cech. Od 68. minute dalje pa popolna nadvlada Arsenala! V tej minuti so prvič sijajno izigrali gostujočo obrambo in po podaji Ozila je svoj prvi zadetek na tekmi dosegel Giroud. Veselje se še ni dobro poleglo, ko je minuto kasneje Nemec spet sijajno podal pred gol, kjer je Sanchez popolnoma neoviran žogo z močnim strelom poslal pod prečko v mrežo. Le tri minute kasneje je podajalec pri dveh zadetkih Ozil zadel še sam, tokrat je ponovno asistiral Ramsey. Za piko na i in prepričljivo domačo zmago, pa je z drugim zadetkom na tekmi poskrbel Giroud, ki mu po lepem preigravanju Kolašinaca, žoge ni bilo težko poslati v gol.

Arsenal je torej mesec november končal z prepričljivo zmago, mesec december pa pričenja z derbijem proti Manchester Unitedu. Tekma se bo odvijala v soboto 2.12. ob 18.30 na stadionu Emirates. Tekma bo pravi pokazatelj kako daleč lahko letos Arsenal resnično cilja.

ARSENAL – HUDDERSFIELD TOWN 5:0 (1:0)

Lacazette (3), Giroud (68, 87), Sanchez (69), Ozil (72)

Arsenal: Cech, Holding, Mustafi, Monreal, Bellerin, Xhaka, Ramsey (73\Wilshere), Kolašinac, Ozil, Sanchez (73\Welbeck), Lacazette (46\Giroud)

Huddersfield Town: Loessl, Cranie, Joergensen, Schindler, Loewe, Hogg (78\Whitehead), Mooy (74\Williams), Hadergjonaj, Quaner, Kachunga, Mounie (74\Depojtre)

Sodnik: Graham Scott