London je rdeč!

19.11.2017 | Jurij Likar

12. krog angleškega prvenstva je za Arsenal pomenil eno najpomembneših domačih tekem v sezoni, odigran je bil severno londonski derbi proti največjim rivalom Tottenhamu. Derbija se zadnjih nekaj let navijači Arsenala ne veselijo preveč, saj sosedov v prvenstvu že šest zaporednih tekem niso uspeli premagati. Letos je šlo gladko, glede na pričakovanja celo pregladko. Arsenal je zmagal z 2:0!

Mustafi in Sanchez v polno

Trener Arsene Wenger tokrat za spremembo ni eksperimentiral in na igrišče poslal vse svoje najboljše igralce, ti pa so se mu za zaupanje oddolžili z odlično igro.

Tekma se je pričela, kot se za derbi spodobi - živčno in nobena izmed ekip ni želela prevzeti pobude na igrišču. Prvo priložnosti na tekmi so si ustvarili gostujoči nogometaši, a niso uspeli premagati tokrat odličnega vratarja Cecha. Nato pa so se topničarji prebudili in tudi sami zapretili, a je za zadetek Lacazetta zmanjkalo nekaj sreče. V 36. minuti pa se je na veliko navdušenje navijačev, gostujoča mreža le zatresla. Po prekšnu nad Sanchezom, je Ozil iz prostega strela odlično podal v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Shkodran Mustafi in z izjemno natančnim strelom z glavo premagal vratarja Llorisa. Navdušenje se še niti ni dobro poleglo, ko je Arsenal zadel še drugič. V 41. minuti je Bellerin odlično podal v prazen prostor proti Lacazettu, ta pa v sredino kazenskega prostora proti Alexisu Sanchezu, ki je z neposrednje bližine poslal žogo v gol čez nemočnega gostujočega vratarja. Končni rezultat prvega polčasa je bil tako 2:0.

Popoln nadzor v drugem polčasu

V isti postavi je Arsenal pričel tudi drugi polčas. Pričakovati je bilo, da bodo gostujoči igralci v drugem polčasu bolj pritisnili na vrata Arsenala, a se to ni zgodilo. Super delo so v obrami opravili Mustafi, Koscielny in Monreal, ki so uspešno ustavljali vse napade gostov. Potrebno pa je dodati, da so tudi vsi ostali igralci odigrali odlično tekmo in povsem zasenčili gostujoče igralce. Sanchez bi do konca tekme lahko rezultat še povišal, a mu je kakšen zadetek več preprečil vratar Lloris.

Trener Wenger je bil po tekmi več kot zadovoljen, pohvalil je odlično igro Ozila in Mustfija: »Zelo sem zadovoljen s predstavo moje ekipe. Igrali smo z namenom, željo in tempom, ter delovali zelo nevarno od prve do zadnje minute. Mustafi je bil izreden, celotna branilska linija je bila. Prav tako se je zelo izkazal Özil, ki ni pokazal, da je le izreden nogometaš, ampak lahko dela in igra tudi za ekipo.«

Za Arsenal je bila to 11. zaporedna zmaga v prvenstvu na domačem igrišču. Sledijo dve gostujoči tekmi, v četrtek 23.11. v Nemčiji pri Kolnu, nato pa še v nedeljo 26.11. proti Burnleyu.

ARSENAL – TOTTENHAM  2:0 (2:0)

Mustafi (36), Sanchez (41)

Arsenal: Cech, Koscielny, Mustafi, Monreal, Bellerin, Xhaka, Ramsey, Kolasinac, Ozil (84\ Iwobi), Sanchez, Lacazette (73\Coquelin)

Tottenham: Lloris, Vertonghen, Dier, Sanchez, Trippier, Sissoko, Dembele (62\Winks), Davies, Eriksen, Alli (75\Son), Kane (75\Llorente)

Sodnik: Mike Dean