Monreal in Iwobi zadela za novo zmago Arsenala

02.10.2017 | Jurij Likar

Arsenal je na domačem igrišču v 7. krogu angleškega prvenstva z 2:0 premagal Brighton in tako ostal nepremagan že na sedmi zaporedni tekmi v vseh tekmovanjih, na lestvici pa se je povzpel na 5. mesto.

Monreal vnovčil pritisk

Arsene Wenger je ponovno na igrišče poslal svojo najboljšo enajsterico, saj je glede na tekmo v Minsku, opravil kar nekaj sprememb. Vseeno pa ni moral računati na dva boljša igralca, Francoza Koscielnya in Nemca Ozila, ki sta se znašla na seznamu poškodovanih in po besedah Wengerja tudi ne bosta sodelovala v prihajajočem reprezentančnem premoru. Se pa je po poškodbi v ekipo vrnil Alex Iwobi in tekmo celo začel v prvi enajsterici.

Vse drugo kot osvojene tri točke bi bilo za navijače Arsenala veliko razočaranje, česar so se zavedali tud igralci in so že od prve minute odločno krenili proti vratom Brightona. Že v 2. minuti je z razdalje odlično strel sprožil Alexandre Lacazette, a na žalost domačih navijačev mu je zadetek preprečila vratnica. V 13. munuti se je po lepi kombinaciji zSanchezom v priložnosti znašel Iwobi, a mu je veselje preprečil gostujoči vratar Ryan. Močan pritisk se je obrestoval v 16. minuti tekme, ko je Arsenal na desnem robu kazenskega prostora izvajal prosti strel. Igralci Brightona žoge nikakor niso uspeli izbiti iz svojega kazenskega prostora, kar je najbolje izkoristilNacho Monreal in zadel prvič po letu 2013. Kaj kmalu po vodstu so do ene redkih priložnosti prišli tudi gostje, ko je odlično streljal March in zadel vratnico. Arsenal je do konca prvega dela srečanja nadzaroval srečanje in si nanizal nekaj pol priložnosti. Najbolj omembe vredna je priložnost iz 41. minute, ko je veselje Ramseyu, po protinapadu, preprečil gostujoči vratar.

Iwobi za mirno nadaljevanje srečanja

Drugi polčas se je pričel tako, kot se je prvi zaključil. Arsenal je zagospodaril na igrišču in svojo premoč v 56. minuti tudi vnovčil. Po sijajno odigrani kombinaciji in odlični podaji Sancheza s peto, je svoj prvi zadetek v prventvu dosege še Alex Iwobi. Do konca srečanja se rezultat ni več spremenil, pa čeprav so si obe ekipi pripravili kar nekaj priložnosti. Trener Wenger je do konca srečanja izkoristil vse tri menjave, v igro so vstopili Giroud, Walcott in Elneny.

Arsenal je odlično štartal tudi v mesec oktober in na reprezentančni premor odšel v odlični formi. Po premoru, se bo na gostovanju 14. oktobra pomeril proti Watfordu.