Arsenal : Bournemouth reportaža s tekme (foto)

26.09.2017 | Ivana Pranjić in Peter Žagar

Prva tekma po dveh zaporednih porazih in predvsem katastrofalni predstavi proti Liverpoolu (4:0). Poleg tega se je vmes zaključil prestopni rok, ki je bil (po mnenju večine navijačev) za Arsenal izredno slab. Razen prihoda nove številke 9 in odličnega bosanskega bočnega branilca (ki je roko na srce bil dogovorjen že januarja) so topničarji predvsem prodajali. Ključnih nakupov, ki bi pokazali, da se želimo resno vmešati v boj za naslov pa ni bilo. Zabolel je tudi odhod Oxa v Liverpool. Podlaga za obisk najine prve tekme je bila torej kar precej napeto vzdušje in ne preveč optimistični navijači. Pa vendar je dobro, da se nama je z izletom v London časovno pokrila tekma z lažjim nasprotnikom – kar je pomenilo večjo verjetnost za pozitiven rezultat in posledično lepši spomin. J

Sama tekma je bila za naju fascinatna že zaradi dejstva, da prvič sedima tam v živo. Po nekaj uvodnih minutah občudovanja stadiona in množice ljudi sva ugotovila, da v živo hitro kaj zamudiš (ni počasnih posnetkov iz vseh možnih kotov) če gledaš okoli. Kar se igre tiče je Arsenal prvič to sezono odigral precej rutinirano. Manjše razočaranje, da v začetni postavi ni bilo Alexisa je hitro omilil Welbeck, ki je že v 6. minuti z nekaj sreče pospravil žogo v mrežo in tako napovedal, da se verjetno obeta tekma z večjim številom zadetkov. V 27. minuti je Lacazette pokazal zakaj ga je Wenger že nekaj let trudil ga pripeljati. V trenutku, ko se mu je ponudila priložnost za strel, je z roba kazenskega prostora žogo neubranljivo zabil v mrežo. V drugem polčasu je Welbeck, z veliko več natančnosti kot pri prvem zadetku, postavil končni izzid 3:0.

Bolj kot sama igra pa je za nekoga, ki prvič obišče tekmo zanimivo vse kar se okoli nje dogaja. Že pri vožnji s podzemno, ko sva opazila prve navijače in pri izstopu na postaji, ko sva se znašla med poplavo rdečih dresov je bilo jasno, da ne gre za običajen vikend na kavču v pričakovanju tekme. Ob prihodu pred stadion pa je srce zapelo in rahel prehlad, ki je bil posledica klime na letalu in avtobusu je bil hitro pozabljen. Iskanje pravega vhoda ni trajalo dolgo in tudi sam vstop v stadion je vzel mogoče 10 min. Še bolj fasciniran pa sem bil pri izstopu, ko sma bila zunaj v roku 1 minute. Doma grem iz kina v katerem je manj kot 100 ljudi in to traja običajno 15 min. :D Po končani tekmi je bilo seveda potrebno poiskat »merch« in pa kip krivca, da spremljam ta klub že 15 let. Kip Henryja (ki je izredno nizek) sva v gužvi seveda absolutno spregledala in zaradi tega naredila cel krog okrog stadiona. Kar konec koncev ni blo slabo. Ko sva videla, da na vogalu dragi avtomobili zapučajo garažo sva v upanju da opazima katerega od igralcev še počakala nekaj minut. Od igralcev sva opazila samo Chambersa, potem pa sva morala odrinati saj so naju že čakali prijatelji in večerja.

Izkušnja je bila enkratna in verjamem, da jo bova še kdaj ponovila. Sam sem imel privilegij si v teh parih dneh ogledati še eno tekmo Premier lige (West Ham : Huddersfield), ki se mi je v spomin prav tako vtisnila z odličnim vzdušjem na polnem stadionu 60 tisoč glave množice. Ogled tekme na takšni ravni bi priporočal vsem, tudi tistim, ki jih nogomet ne zanima.