Reportaža AFC : Crystal Palace 17/18

29.01.2018 | Matjaž Praprotnik

Po 26 letih spremljanja Arsenala, prvič na Arsenalovi domači tekmi (hvala Tina in Arsenal Slovenija).
Pot na stadion se je začela na podzemni postaji Arsenal, od koder smo, primerno navijaško opremljeni,
klub dežju, veselo krenili proti stadionu. Po obveznem nakupu programa in običajnem varnostnem
pregledu, smo se povzpeli na zgornji del clock enda. Prvi vtis enkraten, stadion je res čudovit. Nato
pogled naokoli, In povsod prapori različnih navijaških klubov, Arsenal Slovenija, Finska, Hong Kong,
Indonezija, če jih nastejem samo nekaj. Okrog nas pa razen par Angležev skoraj sami tuji navijači, še dva
Slovenca, Madžari Francozi, Japonci, Kitajci in Korejci. Očitno je Clock End upper tier rezerviran za nas � .
Dovolj o vtisih, vrnimo se k razlogu za naš obisk, tekme. Pred začetkom tekme je bila glavna tema
pogovorov Alexis Sanchez in njegov prestop. V ekipi ga ni bilo, baje tudi ne na stadionu. Tako je bila prva
Arsenalova enajsterica naslednja: Cech, Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal (34 Maitland-Niles),
Wilshere, Elneny, Xhaka, Ozil (72 Nelson), Lacazette, Iwobi (82 Kolasinac).
Wenger rad pravi, da je pomembno samo dogajanje na igrišču in ocitno so ga igralci vzeli resno. Proti
Crystal Palaceu, ki so pod Hodgsonom doziveli mali preporod in se z zadnjega mesta dvignili na
dvanajsto, je Arsenal začel agresivno. Že v 6. minuti je padel prvi gol. Po podaji Xhake iz kota, je svoj dan
začel Nacho Monreal, ki je izvrstno našel prazen prostor in s strelom z glavo prvič premagal Palacovega
vratarja. Proslavljanje gola se se ni dobro umirilo, ko je zopet Nacho iz levega krila podal Iwobiju za drugi
gol. 10 minut tekme in 2:0 za Arsenal. In če smo na drugi gol cakali 4 minute smo na tretjega 3. Zopet je
bil v centru Nacho, ki je z lepo podajo nasel Koscielnya, ta pa je z nogo in ne z glavo zaključil. Da je bila
zgodba super je v 22. Minuti po lepi kombinaciji Wilshirea in Ozila slednji podal Lacazettu za 4. gol. Tako je
Arsenal v trinajstih minutah potopil Crystal Palace. V nadaljevanju je zaradi suma poškodbe igrišče
zapustil Nacho Monreal, ki ga je zamenjal Maitlaind-Niles. Po četrtem golu je bilo še nekaj priložnosti s
strani Arsenala, vendar je rezultat ostal nespremenjen.. V drugem polčasu je Crystal Palace nastopil bolj
zbrano. Najprej je v kazenskem prostoru padel Zaha in zahteval penal, ki pa ga sodnik ni dosodil.
Posledično bili vsi njegovi naslednji stiki z zogo pospremljeni z žvizgi s tribun. Kmalu zatem je imel lepo
priloznost Benteke, vendar je dvoboj eden na enega dobil Cech z izvrstno obrambo. V 74. minuti je
Palaceov kapetan Milivojevic po lepem sprejemu zoge s strelom iz obrata zadel častni gol za Palace.
Prepozno in premalo in po pisku sodnika je Arsenal zasluzeno zmagal 4:1. Ko bi bile vse Arsenalove