[PL | 5 / 38] Začenja se obdobje treh tekem na teden, prva postaja je St. James' Park « Nazaj

15 september 2018 01:44

V 5. krogu Premier League v soboto, 15. 9. 2018 ob 16.00, Arsenal odhaja na gostovanje v Newcastle. Prenos preko streamov.

Predogled: Newcastle United vs. Arsenal

Prvi reprezentančni premor je za nami in kot je v navadi, se takoj po njem pričenja obdobje, kjer si tekme sledijo v nekaj-dnevnem razmaku. Razpored naslednjih tekem je sicer za Arsenal zelo ugoden, saj je tekma v Newcastlu edina izmed naslednjih petih v vseh tekmovanjih, ki ne bo odigrana na Emirates Stadiumu - Topničarje namreč po tem obračunu čakajo kar štiri zaporedne tekme na domačem terenu.

Vseeno pa se najprej posvetimo zahtevnemu gostovanju v kraju Newcastle-upon-Tyne. Pred petimi meseci, ko sta se ekipi pomerili nazadnje, so domači slavili z 2:1 in to kljub temu, da je Arsenal že v 14. minuti povedel preko Lacazetta. Ob tem velja omeniti, da je na zadnjih petih medsebojnih obračunih na St. James' Parku to edini primer, v katerem je Arsenal domačim oddal točke - vse štiri zmage pa so bile minimalne - trikrat 0:1 in enkrat 1:2. Na splošno je sicer Newcastle tretji najugodnejši nasprotnik Arsenala v obdobju Premier League - premoč Topničarjem so morali priznati že 26-krat - večkrat le West Ham (29) in Everton (32).

Novice iz obeh ekip

Pri Arsenalu se glede poškodb v primerjavi z zadnjo tekmo pred dvema tednoma proti Cardiff Cityju ni spremenilo praktično nič - edina sprememba je ta, da je znova na voljo Alex Iwobi, ki je omenjeno tekmo izpustil zaradi bolezni. Še naprej ostajajo odprta vprašanja glede izbire igralcev za prvo enajsterico - mnogi bi predvsem radi videli menjavo v vratih, kjer bi Leno lahko nadomestil Čecha, a še najbolj verjetno je, da se bo to zgodilo v četrtek v Europa League. Tudi na sredini igrišča se zdi, da prav nihče nima 'zacementirane' pozicije v prvi postavi in da je zelo težko napovedati, ali bo Unai Emery vztrajal pri paru Xhaka - Guendouzi. Vse bolj se zdi, da bo vendarle že kmalu od prve minute zaigral Lucas Torreira, ki je bil sicer v tekmi, ki jo je odigral za Urugvaj, zamenjan ob polčasu - po poročanju reprezentančnega trenerja zgolj preventivno.

Trener domačih, Rafa Benitez, je pred tekmo dobil nekaj vzpodbudnih novic, saj se v ekipo vračata Matt Ritchie in Jonjo Shelvey. Prav prvi izmed omenjenih je v lanski sezoni poskrbel za zmago Newcastla na domačem terenu proti Arsenalu. Vprašanje je sicer, ali bosta tekmo od prve minute začela Salomon Rondon in DeAndre Yedlin, ki sta se najpozneje vrnila z reprezentančnih akcij.

Postava Newcastle Uniteda na zadnji ligaški tekmi - poraz 2:1 proti Manchester Cityju - formacija 5-4-1:
Dubravka, Fernandez, Clark, Lascelles, Yedlin, Dummett, Ki, Diame, Kenedy, Rondon, Ayoze Perez.