[PL | 7 / 38] Watford je prvič po septembru 1984 v trenutku tekme uvrščen višje kot Arsenal « Nazaj

29 september 2018 10:26

V 7. krogu Premier League v soboto, 29. 09. 2018 ob 16.00, se bosta na Emirates Stadiumu pomerila Arsenal in Watford. Prenos na SK1.

Predogled: Arsenal vs. Watford

Skorajda ni junaka, ki bi upal staviti na to, da se bo Watford po prvih šestih odigranih krogih nahajal na 4. mestu premierligaške lestvice, a ekipa pod vodstvom Javija Gracie ima za seboj zares odličen štart v sezono. Watford je trenutno pri 13 točkah, torej pri eni več kot Arsenal, kar bi morala biti za Topničarje še dodatna motivacija, da se prebijejo najmanj eno mesto višje in se približajo najboljši četverici.

Ekipi sta se nazadnje na Emirates Stadiumu srečali pred nekaj več kot pol leta – 11. marca, ko je Arsenal v 8. minuti povedel preko Mustafija, na 2:0 je povečal Aubameyang v 59. minuti, končnih 3:0 pa je v 77. minuti postavil Mkhitaryan. Pri rezultatu 2:0 je imel Troy Deeney preko enajstmetrovke priložnost, da svojo ekipo rezultatsko približa Arsenalu, a Čech mu je strel ubranil in s tem poskrbel tudi za svoj 200. »clean sheet« v Premier League.

Vzpodbudne novice za Arsenal, Gracia bo pogrešal Janmaata

Prva dobra novica za Arsenal je ta, da v primerjavi s prejšnjimi tekmami ni novih poškodb. Druga in morda še bolj pomembna pa je ta, da se v ekipo po manjši poškodbi vrača Sokratis, za katerega lahko torej že danes pričakujemo, da se bo vrnil v prvo enajsterico.

Tudi gostujoči trener sicer nima posebnih težav glede poškodb svojih varovancev, bo moral pa kar šest tednov potrpeti brez svojega najboljšega desnega bočnega igralca Daryla Janmaata. Vseeno pa so tudi pri Watfordu pred tekmo izvedeli pomembno informacijo – njihova pritožba na rdeči karton Christiana Kabaseleja je bila uspešna, kar pomeni, da bo že lahko zaigral v tem krogu. V ekipo se po manjši poškodbi vrača tudi Deeney.

Postava Watforda na zadnji ligaški tekmi proti Fulhamu (remi 1:1 v gosteh) - formacija 4-2-2-2:
Foster; Holebas, Kabasele, Cathcart, Janmaat; Capoue, Doucoure; Pereyra, Hughes; Deeney, Gray.